Ga naar hoofdinhoud
NLW.nl » Het verhaal van Irma Hulsman

Het verhaal van Irma Hulsman

24 september 2025

De weg naar werk is voor iedereen anders. Neem het verhaal van Irma Hulsman. Dertig jaar geleden kwam ze bij NLW terecht. Na twintig jaar op verschillende afdelingen gewerkt te hebben, was ze toe aan iets nieuws. Ze besloot te solliciteren op een vacature bij uitzendbureau Adecco. Nu, tien jaar later, kan ze zeggen dat dit de beste keuze is geweest die ze gemaakt heeft tijdens haar loopbaan: “Wat ben ik blij dat ik die stap gezet heb, ik voel me al vanaf dag één welkom!”

In november is Irma dertig jaar werkzaam bij NLW, tijd om haar in het zonnetje te zetten. In drie decennia heeft ze veel verschillende werkzaamheden verricht en is ze een vertrouwd gezicht binnen de organisatie. Ze begon in 1995 op de administratie en kreeg al snel het vertrouwen om meer taken op zich te nemen. “Door de jaren heen heb ik op verschillende afdelingen gewerkt, zoals administratie, inkoop en werkvoorbereiding,” vertelt Irma. Elke stap bracht nieuwe uitdagingen en leermomenten mee. Later ondersteunde ze ook het kantineteam. “Geen dag was hetzelfde en ik heb enorm veel geleerd over samenwerken, plannen en aanpakken.”

Het heft in eigen handen

Natuurlijk waren er ook uitdagende momenten, zoals periodes waarin de samenwerking tussen collega’s niet altijd vanzelfsprekend was. In 2015 besloot Irma daarom dat het tijd was om een plek te zoeken in het reguliere werkveld. Ze solliciteerde op een vacature bij Adecco voor receptionist en telefonist: “Ik dacht meteen: dit past bij mij!” Al snel werd ze aangenomen en kon ze in juli 2015 beginnen. “Ik kreeg kansen om nieuwe dingen te leren en voelde het vertrouwen van mijn collega’s en leidinggevenden. Dat gaf me de ruimte om te groeien.”

Een stille kracht

Inmiddels is Irma’s takenpakket uitgebreid en aangepast aan de veranderde manier van werken. Kim, haar leidinggevende, legt uit: “De meeste mensen nemen tegenwoordig online contact op. Er wordt minder gebeld en er komen minder bezoekers.” Irma blijft wel het eerste aanspreekpunt, ook online, wat ze erg leuk vindt: “Ik vind computerwerk leuk, vooral als ik dingen zelf mag uitzoeken. Ik krijg hier alle ruimte voor.”

Daarnaast ondersteunt ze collega’s, houdt ze de raamvacatures bij, bestelt kantoorartikelen en onderhoudt contact met facilitair. Het werk is afwisselend en dat vindt Irma het leukste eraan. Kim omschrijft Irma als een stille kracht: “Ze doet heel veel voor ons zonder dat we het doorhebben.” Twee jaar geleden trad Kim aan als leidinggevende: “Op mijn tweede werkdag kreeg ik al een mail van Irma dat ze visitekaartjes voor mij had besteld en een parkeerplaats geregeld had, zonder dat ik erom had gevraagd. Ze ziet taken liggen en pakt ze meteen op.”

Begeleiding van jobcoach Jeroen

Bij NLW heeft Irma nog regelmatig contact met haar jobcoach Jeroen van den Goor. Omdat het goed gaat bij Adecco, spreken ze elkaar vooral via WhatsApp en komen ze twee keer per jaar fysiek samen om te bespreken hoe het gaat. Jeroen omschrijft Irma als een ongelooflijk sterke vrouw die ondanks alle tegenslagen altijd weer opstaat en met positieve kijk verder gaat. Daarnaast is Jeroen ook tevreden over de samenwerking met Adecco: “We zijn blij dat Irma een plek heeft gevonden waar ze helemaal tot haar recht komt. Kim en haar collega’s nemen de tijd voor haar en geven haar alle ruimte om zichzelf te zijn.”

Tevreden terugkijken

Al tien jaar werkt ze met plezier bij Adecco, en ze is nog steeds blij met de keuze die ze toen heeft gemaakt: “Ik heb er geen seconde spijt van gehad. Dit laat zien hoe belangrijk het is om werk te vinden dat écht bij je past, waar je plezier uit haalt en waar je jezelf kunt blijven ontwikkelen.” Naast een fijne werkplek heeft Irma bij Adecco ook hechte vriendschappen opgebouwd. “Dit is iets wat ik heel erg koester,” vertelt ze.

Irma mag nog tot maart 2030 werken en hoopt tot die tijd bij Adecco te kunnen blijven: “Zolang ik hier zit, leer ik nog steeds elke dag iets nieuws en ga ik elke dag met plezier naar het werk!” Ze hoopt over vijf jaar haar loopbaan af te kunnen sluiten met “En toen ging ik met een glimlach met pensioen, dankbaar voor alles wat ik heb mogen doen!”

Meer informatie

Ben je na het lezen van dit verhaal nieuwsgierig geworden wat NLW Groep voor jou of jouw bedrijf kan betekenen? Of wil je meer weten over het in dienst nemen van iemand met een afstand tot de arbeidsmarkt? Neem dan geheel vrijblijvend contact met ons op: 0478 - 552 353 of werk@nlw.nl. Wij staan je graag te woord en denken actief met je mee.